Σήμερα ξεκινάτε μπριτζ!

Δεν είναι απλά ένα παιχνίδι


Τον Οκτώβριο, όπως κάθε χρόνο, ξεκίνησαν σε 63 
ομίλους σε όλη την Ελλάδα συντονισμένες σειρές μαθημάτων. Νέα τμήματα θα ξεκινήσουν τον Ιανουάριο του 2017 και έκτακτα γκρουπ μπορούν να ξεκινήσουν καθ’όλη τη διάρκεια του έτους, μετά από συνεννόηση με την Ομοσπονδία.

Όταν λέμε για μαθήματα μην σας έρχεται στο μυαλό το σχολείο, οι ατελείωτες, βαρετές ώρες διδασκαλίας και οι καθηγητές, που προσπαθούν με κάθε τρόπο να αναπτύξουν ακατανόητες θεωρίες. Το Μπριτζ είναι συναρπαστικό από το πρώτο κιόλας λεπτό.

Σε κάθε νέο τμήμα μπριτζ,  παίζουμε από την πρώτη στιγμή, ζώντας τις  συγκινήσεις του παιχνιδιού. Μια φορά την εβδομάδα για 2,5 ώρες εγκεκριμένος δάσκαλος – προπονητής παρουσιάζει το θεωρητικό κομμάτι και σας καθοδηγεί στην πρακτική εξάσκηση με τους συμμαθητές σας, που είναι στο ίδιο επίπεδο με εσάς. Μια δεύτερη μέρα την εβδομάδα προγραμματίζεται από την κάθε ομάδα για προπόνηση.

Το Μπριτζ δεν είναι μόνο ένα παιχνίδι. Είναι και Άθλημα! Ένα πνευματικό άθλημα, επίσημα αναγνωρισμένο από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, που δεν έχει κανέναν αποκλεισμό λόγω ηλικίας. Με το Μπριτζ δεν διασκεδάζεις απλά, αναπτύσσεις τη σκέψη σου, κοινωνικοποιείσαι και βέβαια… αθλείσαι.

Στην Ελλάδα, περισσότεροι από 3.500 άνθρωποι ζουν στο συναρπαστικό κόσμο του Μπριτζ, αφού αποτελούν ενεργά μέλη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ (ΕΟΜ).

Από σήμερα μπορείς κι εσύ να γνωρίσεις νέους ανθρώπους, να δημιουργήσεις νέες φιλίες, να ταξιδέψεις σε κάθε μεριά της Ελλάδας και του εξωτερικού, μπαίνοντας στο μαγικό κόσμο του Μπριτζ.

Εάν λοιπόν ενδιαφέρεστε να ενημερωθείτε για το Μπριτζ μπορείτε να καλέσετε στα τηλέφωνα 210 7480400-2, Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 10:00-18:00 ή και να δείτε το learn.hellasbridge.org, απ’ όπου συμπληρώνοντας τα στοιχεία σας λαμβάνετε με e-mail αυτόματο μήνυμα με  περισσότερες πληροφορίες. Αν συμπληρώσετε τη φόρμα με τα στοιχεία σας  η αρμόδια υπάλληλος της Ομοσπονδίας θα επικοινωνήσει μαζί σας.

Στη συνέχεια ακολουθεί το πρόγραμμα μαθημάτων για τον Οκτώβριο του 2016.

Μπορείτε να επικοινωνείτε με τους υπευθύνους καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους, προκειμένου να σας ενημερώσουν για τη δημιουργία νέων τμημάτων ή να καλείτε στην Ομοσπονδία. Μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε οποιοδήποτε σωματείο επιθυμείτε και να μιλήσετε από κοντά με τους εκπαιδευτές μας.

Πατώντας πάνω στο όνομα του σωματείου μπορείτε να δείτε τη θέση των εντευκτηρίων του στον χάρτη.

Σας περιμένουμε!

 

Πρώτο μάθημα 10/10/2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  2016 – ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2016

Σωματεία Αττικής:

Περιοχή – Σωματείο Ημέρα Ώρα Υπεύθυνος Επικοινωνίας Εκπαιδευτής – Βοηθός
Αθήνα (Ζάππειο) – Ο.Α.Α. Δευτέρα 20:οο Βάθη Λίλα
694 577 8303
Μπάλλας Δημήτρης
Οικονόμου Νίκος
Σάββατο 11:00
Αθήνα (3ης Σεπτεμβρίου) –ΑΣΑΕ Δευτέρα 18:30 Μπόζεμπεργκ Κώστας
697 947 7023
Κανελλόπουλος Γιώργος
697 947 3455
Κανελλόπουλος Γιώργος
Τρίτη 18:30
Τετάρτη 18:30
Αθήνα (Μιχαλακοπούλου) – ΑΟΜ Δευτέρα 17:30 Μπομπολάκης Σταύρος
690 689 0500
Μπομπολάκης Σταύρος
Μπομπολάκη Μαριλένα
Σακελλάρης Ιωάννης
Μακρή Ελένη
Δευτέρα 20:15
Τρίτη 17:30
Τετάρτη 17:30
Τετάρτη 20:00
Πέμπτη 20:15
Κυριακή 18:00
Φοιτητικό Τμήμα
μετά από συννενόηση
με τους ενδιαφερόμενους
Αθήνα (Πλατεία Καραϊσκάκη) – Πο.Μο.Κε.Σ Δευτέρα 16:00 Τσάκωνας Παναγιώτης
697 778 8240
Οικονόμου Νίκος
694 668 3882
Οικονόμου Νίκος
Αιγάλεω – ΑΑΑ Τρίτη 19:30 Μπαλέσιας Βασίλης 694 799 1661 Κουμπούρας Γιάννης 210 5913721 Μπαλέσιας Βασίλης
Τετάρτη 18:00
Τμήμα Ελευσίνας

Βριλήσσια – ΕΔΡΑ Ναούμης Στέλιος
210 613 4805
693 710 3658
Γλυφάδα – Α.Ο.Μ.Β. Δευτέρα 20:00 Αγγελοπούλου Μαρία
693 660 2450
Γιαλιράκης Γιάννης – Αγγελοπούλου Μαρία
Θρακομακεδόνες / Νέα Κηφισιά – ΘΡΑΚΟΜ Τρίτη 18:00 Σπανός Αντώνης 694 817 4535 Καψαμπέλης Γιάννης
Κάππας Άγγελος
Τετάρτη 18:00
Καλλιθέα – ΜΠΟΚΑ Το Σωματείο της Καλλιθέας δεν θα πραγματοποιήσει μαθήματα την περίοδο 2016-2017
Κηφισιά – ΔΙΟΝΥΣΟΣ Δευτέρα 17:30 Τόγιας Δημήτρης
6947 472 752
Τόγιας Δημήτρης
Δευτέρα 20:00
Τρίτη 17:30
Τετάρτη 20:30
Σάββατο 11:00
Κηφισιά – Πολιτεία
ΠΥΡΝΑ
Τρίτη 11:00 Πανόπουλος Κώστας
697 441 3259
Πανόπουλος Κώστας
Εκάλη – Πολιτιστικό Κέντρο Πλατεία Κέννεντυ Πέμπτη 18:00 Πανόπουλος Κώστας
697 441 3259
Πανόπουλος Κώστας
Μαρούσι – ΟΑΜΚΗ Δευτέρα 17:30 Οικονόμου Ευδοκία
694 744 6882
Καλιακμάνη Άννα
Κουτούγκος Μίλτος
Οικονόμου Ευδοκία
Τετάρτη 19:30 Φράγκος Τάσος
698 744 4414
Πέμπτη 17:30 Κουτούγκος Μίλτος
697 480 8050
Σάββατο 11:00 Κουτούγκος Μίλτος
697 480 8050
Οικονόμου Ευδοκία
694 744 6882
Μαρούσι – Ο.Α.Μ.Λ.Ε. Δευτέρα 17:30 Βιρβιδάκης Βασίλης 697 703 7923 Βιρβιδάκης Βασίλης
Παρασκευή 17:30
Φοιτητικό Τμήμα
Σάββατο
11:00
Παιδικό τμήμα
Για παιδιά 9-14
Σάββατο
πρωί Κορώνη Μαριάννα
6932947768
2108020519
Μαρούσι – ΟΠΑΦ Δευτέρα 18:00 Παπακωνσταντίνου Κωστής
693 681 1327
Κάππας Άγγελος
Τρίτη 18:00
Τετάρτη 18:00
Πέμπτη 18:00
Σάββατο (τμήματα ενηλίκων και παιδιών) 11:00
Μελίσσια – ΑΕΠΜΑ Πέμπτη 17:30 Χαραλαμπίδου Μπέτυ
694 488 5570
Γκούμα Ναταλία
694 354 5454
Γκούμα Ναταλία
Νέα Ιωνία – Ηράκλειο – ΙΩΝ Παρασκευή 18:00 Παναγιωτοπούλου
Γιώτα
693 340 6875
Μπομπολάκης Σταύρος – Τσαρνάς Αντώνης
Νέα Σμύρνη – ΕΣΤΙΑ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Δευτέρα 20:00 Πλακίδα Ηρώ
694 892 9216
Γραμματεία
210 9333702, 2109330274
ώρες 10:00-15:00
Πλακίδα Ηρώ
Νέα Σμύρνη – Ίκαρος Πέμπτη 19:30 Δοξαστάκης Γιώργος
694 436 0932
Δοξαστάκης Γιώργος
Νέος Βουτζάς – ΑΣΝΒ Τρίτη 17:30 Μεσθενέας Γιώργος
697 848 9280
Μεσθενέας Γιώργος
Νέο Ηράκλειο – ΣΠΙΝΘΑΡΟΣ
Λ. Ηρακλείου 409
Ζαχαροπούλου Έφη
2130261442
693 621 3764
Νίκαια – Ο.Α.Μ.Νικ. Δευτέρα 17:30 Λινοσπόρης Τίμης 694 595 2444 Αργυρού Δημήτρης
Τρίτη 18:00
Σάββατο 10:00
Παλαιό Φάληρο – ΑΟΤ  Τρίτη  20:00 Αναστασάτος Τάσος
694 420 5123
Μπενιού Μαρία
697 715 2445
Μπενιού Μαρία
Τετάρτη 17:00
Παλαιό Ψυχικό – Α.Ο.Μ.Ψ.

Τρίτη

Πολίτου Αγγελική 697 998 1123
Συρακοπούλου Χριστίνα
694 246 8841
Συρακοπούλου Χριστίνα
Πολίτου Αγγελική
17:00
Τρίτη 20:00
Πειραιάς – ΟΑΜΠΕΙ Δευτέρα – Τετάρτη 17:00 Νίκα Νανά
694 880 6263
Γκούμα Ναταλία – Πουρναράς Τάκης
Κυριακή – Τρίτη 17:00
Πετρούπολη – ΣΑΜΠΑ Δευτέρα 19:00 Μαργέτη Αγάπη
697 912 6618
Μπαμπούλα Αναστασία
Πόρτο Ράφτη – ΙΟΠΟΡ  Τετάρτη  19:00 Στεργιανέλης Παναγιώτης
694 794 8530
 – Στεργιανέλης Παναγιώτης
Χολαργός – ΟΠΑΧ Τρίτη 11:00 Πρωτοπαπάς Βασίλης
693 661 2410 Χαρακλιάς Στέφανος
693 652 4064
Πρωτοπαπάς Βασίλης – Δελή Χριστίνα
Πέμπτη 19:00

 

 

Σωματεία Περιφέρειας:
 Περιοχή – Σωματείο  Ημέρα  Ώρα Υπεύθυνος Επικοινωνίας Πρώτη Συνάντηση 
Άγιος Νικόλαος – ΛΑΤΩ Μιχελάκης Ευθύμης
697 445 3844
Αγρίνιο – ΚΕΔΑ Κούρτης Δημήτρης
697 332 0528
Κούρτης Δημήτρης
Αίγινα – ΜΣΑΚ Μουσουλέας Βασίλης
6972 037 351
Παπακώστας Γιώργος
Αίγιο – ΟΜΑ
Μαθήματα Αθ. Διάκου 22 & Ερμού Καφέ «Πεζόδρομος»
Δευτέρα 18:00 Νανόπουλος Φώτης
697 686 1296
Δημητρίου Άσπα
697 485 7892
Αλεξανδρούπολη – ΠΕΣΤΑ
Πολυκοινωνικός Δήμος 
Δευτέρα 20:00 Βαλσάμης Μανώλης
697 283 2759
– Χατζηευαγγέλου Γιώργος
Βόλος – ΑΟΜΜ Δευτέρα και Τετάρτη 18:00 Σιψής Γιώργος
697 374 9163
– Κωστούλα Πηνελόπη
Δράμα – Αστέρας Δευτέρα 20:00 Παϊσίδης Παύλος
693 725 0077
– Παϊσίδης Παύλος
Δράμα – Γαλαξίας
Κεντρικό Αναψυκτήριο Δημοτικού Κήπου
Τετάρτη 20:30 Γκουτιούδης Ζήσης
697 920 2182
Ηράκλειο – ΟΜΗ Δευτέρα 20:15 Γεωργουλάκης Γιώργος
694 695 7784
– Γεωργουλάκης Γιώργος
Θεσσαλονίκη – ΙΟΘ Δευτέρα 18:00 Κουκουβού Γεωργία
697 767 5301
Κουκουβού Γεωργία – Τσεκερίδης Κώστας
Θεσσαλονίκη – ΛΑΜΘ Δευτέρα 18:00 Πολυχρονάκου Ιωάννα
694 534 8286
Πολυχρονάκου Ιωάννα
Θεσσαλονίκη – ΟΑΜΘ Οργαντζίδης Γιάννης
697 247 0204
Οργαντζίδης Γιάννης
Θήβα – ΣΦΙΓΞ Χρήστου Σπύρος
697 762 0605
Κόλλια Ελένη
694 523 0025
– Αγγελοπούλου Μαρία
Ιωάννινα – ΑΜΙ Καραγιαννόπουλος Λάζαρος
697 260 6122
Καραγιαννόπουλος Λάζαρος
Καβάλα – Καβάλα  Δευτέρα 17:45

20:15

Δημητρακόπουλος Δημήτρης
694 468 0480
– Δημητρακόπουλος Δημήτρης
Καλαμάτα – ΟΑΜΚ Σάββατο 18:00 Κατσίποδας Δημήτρης
697 489 8944
Αλεξανδρόπουλος Γιώργος – Καλογερόπουλος Αθανάσιος
Κυριακή
Παιδικό τμήμα
11:00 Ρουσέας Βασίλης
Καρδίτσα – ΣΑΤΟΚ Τρίτη 18:00 Νταλανίκας Χρήστος
697 959 3255
Κέα – ΣΑΜΚΕΑΣ Ζούλιας Αθανάσιος
6998163013
Κέρκυρα – ΚΟΑΜ Δευτέρα 18:00 Κουτσάκος Κώστας
698 082 1599
Κουτσάκος Κώστας
Κεφαλλονιά – ΚΕΦΟΜ Τραυλός Σταύρος
697 798 7800
Κιάτο – ΑΟΜΣ Πέμπτη 17:30 Τσαγρής Τίμος
697 154 0741
Παπαϊωάννου Βασίλης
Κόρινθος – ΑΟΜΚ  (Υπό ίδρυση) Τετάρτη 18:00 Δανέσης Θανάσης
694 782 1204
Περδικάρης Νίκος
693 691 7492
Παπαϊωάννου Βασίλης
Κως – ΚΟΜΚ Δράκος Δημήτρης
694 730 5478
Λαμία – Έσπερος Τετάρτη 18:00 Σακελλάρης Αλέκος
6974 038 121
– Σακελλάρης Αλέκος, Πιπιλίγκας Γιώργος
Λάρισα – ΟΑΜΛ Τρίτη 18:00 Ντερέκας Χρήστος
697 424 3866
Δημητρακόπουλος Γιώργος
Λευκάδα – Φίλανδρος Μητρογιάννη Πωλίνα
694 594 7215
Μητρογιάννη Πωλίνα
Μυτιλήνη – ΣΛΑΜ Γουγούλας Γιώργος
693 235 3730
Γουγούλας Γιώργος
Ναύπλιο – ΟΑΜΑ Σάββατο 17:30 Μώρος Λευτέρης 697 477 4692 Γιαννουζάκος Λεωνίδας
Κυριακή 17:30
Ξάνθη – ΦΕΞ Παρασκευή 19:00 Κουτσουρίδης Πάνος
693 697 4984
Γραμματεία Μουσείου ΦΕΞ
25410 25421
– Πασσάς Κύρος
Πάτρα – ΑΟΤΠ Κυριακή
στο κέντρο «ΠΑΝΑΧΑΪΚΟΝ»
17:00 Τζόλας Βασίλης
693 722 1911
Κοτσοχείλης Χαράλαμπος
695 573 8042
Κοτσοχείλης Χαράλαμπος
Δευτέρα 18:00
Πάτρα – ΠΟΑΜ Κυριακή 19:30 Τσέβης Θανάσης
693 671 4211
ntsevis@yahoo.gr
Τσέβης Θανάσης
Πύλος – ΠΣΠ
Ξενοδοχείο GALAXY
Σκλάβου Ελένη
693 694 0909
Ρέθυμνο – ΡΟΜ Τρίτη 21:00 Βουμβουράκης Κωστής
699 722 7898
Καπελώνης Παναγιώτης
697 289 9222

-Καπελώνης Παναγιώτης Βουμβουράκης Κωστής

Ρόδος – ΟΑΜΡ Τετάρτη 20:00 Μπόνης Αντώνης
694 437 7131
– Μπόνης Αντώνης
Σάμος (Βαθύ) – ΣΑΜΟΣ
Ξενοδοχείο «Αιολίς»
Τρίτη 20:00 Σκάλκος Μανώλης
697 476 7585
– Σκάλκος Μανώλης
Σέρρες – ΟΑΜΣ
Ξενοδοχείο Ελπίδα
Δευτέρα 20:00 Καρπουζέλη Χρύσα
697 287 3660
– Καρπουζέλη Χρύσα
Τρίκαλα – Άμιλλα Τρίτη 20:30 Καραμήτσα Μαρία
697 723 7174
Τρίπολη – ΑΡΚΟΑΜ
SMASH TRIPOLIS TENNIS CLUB Αγ. Κωνσταντίνου
Κυριακή 18:30 Καραλέκας Κων/νος
694 790 0219
Θεοδωροπούλου Νικολέττα
694 490 9791
– Ευσταθίου Πάνος, Καλπακιώτης Αντώνης
Χαλκίδα – ΑΟΜΧ Τετάρτη 18:00 Κεράτσας Κωνσταντίνος
697 724 6068
Πάλμος Ιωάννης
697 228 7207
 -Βολιώτης Σταμάτης
Τσιριγώτη Στέλλα
Χανιά – ΟΑΜΧΝ Τετάρτη 17:00 Μαραγκουδάκης Μένιος
694 264 5195
– Μαραγκουδάκης Μένιος
Χίος – ΧΟΜ Τετάρτη 19:00 Σέγκος Γιώργος
694 572 3387
Σέγκος Γιώργος