Foreign visitors

Σήμερα ξεκινάτε μπριτζ!

Τον Οκτώβριο, όπως κάθε χρόνο, θα ξεκινήσουν σε 69 ομίλους σε όλη την Ελλάδα συντονισμένες σειρές μαθημάτων. Νέα τμήματα θα ξεκινήσουν τον Ιανουάριο του 2019 και έκτακτα γκρουπ μπορούν να ξεκινήσουν καθ’όλη τη διάρκεια του έτους, μετά από συνεννόηση με την Ομοσπονδία.

Όταν λέμε για μαθήματα μην σας έρχεται στο μυαλό το σχολείο, οι ατελείωτες, βαρετές ώρες διδασκαλίας και οι καθηγητές, που προσπαθούν με κάθε τρόπο να αναπτύξουν ακατανόητες θεωρίες. Το Μπριτζ είναι συναρπαστικό από το πρώτο κιόλας λεπτό.

Σε κάθε νέο τμήμα μπριτζ,  παίζουμε από την πρώτη στιγμή, ζώντας τις  συγκινήσεις του παιχνιδιού. Μια φορά την εβδομάδα για 2,5 ώρες εγκεκριμένος δάσκαλος – προπονητής παρουσιάζει το θεωρητικό κομμάτι και σας καθοδηγεί στην πρακτική εξάσκηση με τους συμμαθητές σας, που είναι στο ίδιο επίπεδο με εσάς. Μια δεύτερη μέρα την εβδομάδα προγραμματίζεται από την κάθε ομάδα για προπόνηση.

Το Μπριτζ δεν είναι μόνο ένα παιχνίδι. Είναι και Άθλημα! Ένα πνευματικό άθλημα, επίσημα αναγνωρισμένο από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού, που δεν έχει κανέναν αποκλεισμό λόγω ηλικίας. Με το Μπριτζ δεν διασκεδάζεις απλά, αναπτύσσεις τη σκέψη σου, κοινωνικοποιείσαι και βέβαια… αθλείσαι.

Στην Ελλάδα, περισσότεροι από 4000 άνθρωποι ζουν στο συναρπαστικό κόσμο του Μπριτζ, αφού αποτελούν ενεργά μέλη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ (ΕΟΜ).

Από σήμερα μπορείς κι εσύ να γνωρίσεις νέους ανθρώπους, να δημιουργήσεις νέες φιλίες, να ταξιδέψεις σε κάθε μεριά της Ελλάδας και του εξωτερικού, μπαίνοντας στον μαγικό κόσμο του Μπριτζ.

Εάν λοιπόν ενδιαφέρεστε να ενημερωθείτε για το Μπριτζ μπορείτε να καλέσετε στα τηλέφωνα 210 7480400-2, Δευτέρα έως Παρασκευή και ώρες 10:00-18:00 ή και να δείτε το learn.hellasbridge.org, απ’ όπου συμπληρώνοντας τα στοιχεία σας λαμβάνετε με e-mail αυτόματο μήνυμα με  περισσότερες πληροφορίες. Αν συμπληρώσετε τη φόρμα με τα στοιχεία σας  η αρμόδια υπάλληλος της Ομοσπονδίας θα επικοινωνήσει μαζί σας.

Στη συνέχεια ακολουθεί το πρόγραμμα μαθημάτων για τον Οκτώβριο του 2018, τα οποία θα πραγματοποιηθούν σε αναγνωρισμένα Σωματεία ή σε σωματεία υπό ίδρυση της ΕΟΜ. Η σελίδα ανανεώνεται συνεχώς με τα νέα δεδομένα από τα Σωματεία

Μπορείτε να επικοινωνείτε με τους υπευθύνους καθ’ όλη τη διάρκεια του έτους, προκειμένου να σας ενημερώσουν για τη δημιουργία νέων τμημάτων ή να καλείτε στην Ομοσπονδία. Μπορείτε επίσης να επισκεφθείτε οποιοδήποτε σωματείο επιθυμείτε και να μιλήσετε από κοντά με τους εκπαιδευτές μας.

Πατώντας πάνω στο όνομα του σωματείου μπορείτε να δείτε τη θέση των εντευκτηρίων του στον χάρτη.

Σας περιμένουμε!

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ  Οκτωβρίου 2018

Σωματεία Αττικής

Περιοχή – Σωματείο Ημέρα Ώρα Υπεύθυνος Επικοινωνίας 1η συνάντηση/
Ενημέρωση κοινού
Αθήνα (Ζάππειο) – Ο.Α.Α. Δευτέρα 20:00 Βάθη Λίλα
694 577 8303
Οικονόμου Νίκος
694 668 3882
Έναρξη 15/10/2018
Ενημέρωση κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 20:00 -22:00 από τις 03/9/2018
Αθήνα (Καρόλου)- ΠΟΜΟΚΕΣ Οικονόμου Νίκος
694 668 3882
Αθήνα (Πλατεία Βικτωρίας)-ΑΣΑΕ Δευτέρα 18:30 Κανελλόπουλος Γιώργος
697 947 3455
Έναρξη 15/10/2018
Τρίτη 18:00 Έναρξη 16/10/2018
Τετάρτη 18:30 Έναρξη 17/10/2018
Πέμπτη 18:00 Έναρξη 18/10/2018
Αθήνα (Μιχαλακοπούλου) – ΑΟΜ Κυριακή 19:30 Μπομπολάκης Σταύρος                690 689 0500
210 77 59 674
Έναρξη 14/10/2018
Δευτέρα 17:30 & 20:15 Έναρξη 15/10/2018
Τετάρτη 17:30 & 20:15 Έναρξη 17/10/2018
Πέμπτη 17:30 Έναρξη 18/10/2018
Παρασκευή 17:30 Έναρξη 19/10/2018
Αιγάλεω – ΑΑΑ Δευτέρα 18:00 Μπαλέσιας Βασίλης
694 799 1661
Έναρξη 15/10/2018
Άλιμος – (ΑΟΤ)
Ξενοδοχείο Galaxy
Δευτέρα 20:15 Μπενιού Μαρία
697 715 2445
Γαλφιανάκης Ευάγγελος
694 484 7312
Αναστασάτος Τάσος
694 420 5123
1η συνάντηση 15/10/18
Πέμπτη 11:30
Αρτέμιδα (Υπό ίδρυση)
Αρτέμιδος Ανάβασις, Αμφιτρίτης 40
Κυριακή 18:00 Στεργιανέλλης Παναγιώτης
694 794 8530
Έναρξη 14/10/2018
Γλυφάδα – Α.Ο.Μ.Β. Δευτέρα 20:00 Μασόκωστα Σταματία
6946 394 743
Έναρξη 15/10/2018
Τετάρτη 10:30 & 18:00 Έναρξη 17/10/2018
Πέμπτη 18:00 Έναρξη 18/10/2018
Ηλιούπολη –Ο.Α.Μ.Η Τρίτη 18:00 Λιακοπούλου Ελίνα
697 409 0866 &
oamh@hellasbridge.org
1η συνάντηση 16/10/18
Τετάρτη 11:00 1η συνάντηση 17/10/18
Τετάρτη 20:00 1η συνάντηση 17/10/18
Κηφισιά – ΔΙΟΝΥΣΟΣ Δευτέρα 11:00,

17:30

& 20:00

Δοξιάδης Κωνσταντίνος
6932 493 491
210 620 90 53
1η συνάντηση
11/10/2018
Τρίτη
Τετάρτη Έναρξη 15/10/2018
Πέμπτη
Κρυονέρι (Υπό ίδρυση) ΔΡΥΑΔΕΣ Κρυονερίου 38 και Πάρνηθας Τρίτη 20:30 Παντόπουλος  Γιώργος
697 260 6519 & 6946232916
Έναρξη 16/10/2018
Κορυδαλλός (Υπό ίδρυση)
3ο ΚΑΠΗ – Μπουμπουλίνας 30
Τρίτη 17:30 Τιλσιζόγλου Μαρία
6944091180
Παρουσίαση του Παιχνιδιού την Τρίτη 16/10/2018 στο 3ο ΚΑΠΗ και Τρίτη 23/10/2018 στο 5ο ΚΑΠΗ
Στη συνέχεια θα δημιουργηθούν γκρουπ μαθημάτων στα ΚΑΠΗ 2ο, 3ο και 5ο
Μαρούσι – ΟΑΜΚΗ Δευτέρα 17:30 & 19:30 Φράγκος Αναστάσιος
210-8079917
698 744 4414
Έναρξη 15/10/2018
Τετάρτη 19:30 Έναρξη 16/10/2018
Πέμπτη 17:00 Έναρξη 17/10/2018
Εκάλη Πέμπτη 17:00 Έναρξη 18/10/2018
Πολιτεία Τρίτη 11:00 Έναρξη 16/10/2018
Μαρούσι – Ο.Α.Μ.Λ.Ε. Δευτέρα 19:30 Βιρβιδάκης Βασίλης
697 703 7923
Έναρξη 15/10/2018
Παρασκευή 18:00 Έναρξη 19/10/2018
Σάββατο
Παιδικό Τμήμα
Πρωί Για παιδιά 9-16
Η ώρα θα ορισθεί κατόπιν συννενοήσης
Μαρούσι – ΟΠΑΦ Δευτέρα 17:00 & 19:00 Παπακωνσταντίνου Κωστής
693 681 1327
Έναρξη 15/10/2018
Τρίτη 17:00 & 19:00 Έναρξη 16/10/2018
Τετάρτη 17:00 & 19:00 Έναρξη 17/10/2018
Πέμπτη 17:00 & 19:00 Έναρξη 18/10/2018
Παρασκευή 17:00 & 19:00 Έναρξη 19/10/2018
Μελίσσια – ΑΕΠΜΑ Χαραλαμπίδου Μπέτυ
694 488 5570
Νέα Ιωνία  – ΙΩΝ Τετάρτη 20:00 Παναγιωτοπούλου Γιώτα
6932340855
 1η συνάντηση 10/10/2018 20:00(Ν.Ιωνία), 12/10 18:00(Ν. Ηράκλειο)
Έναρξη 13/10/2018
Κυριακή 19:00
Ηράκλειο
ΙΩΝ
Παρασκευή 17:00
Σάββατο 11:30
Νέα Κηφισιά – ΘΡΑΚΟΜ Τρίτη 18:30 Σπανός Αντώνης
694 817 4535
Έναρξη 16/10/2018
Νέα Σμύρνη – Εστία Τετάρτη 20:30 Καραδήμας Χρήστος
210 93 33 702
1η συνάντηση Τετάρτη 17/10/2018
Νέα Σμύρνη – Ίκαρος Πέμπτη 19:30 Δοξαστάκης Γιώργος
694 436 0932
Έναρξη 18/10/2018
Νέος Βουτζάς – ΑΣΝΒ Δευτέρα

Τρίτη

17:30

17:15

Μεσθενέας Γιώργος
697 848 9280
Έναρξη 16/10/2018
Νίκαια – Ο.Α.Μ.Νικ. Τετάρτη 17:30 Μπαλέσιας Βασίλης
694 799 1661
Κυριάκος Γεωργιάδης
694 886 4953
1η συνάντηση17/10/18
Παλαιά Φώκαια (Υπό Ίδρυση)
Σύλλογος οικιστών ΑΤΕ Δήμητρα
Οδοί 109 και 6η
Τετάρτη 18:00 Ηλιάδου Θάλεια
694 655 8822
 1η συνάντηση17/10/18
Παλαιό Φάληρο – ΑΟΤ Τρίτη 20:30 Μπενιού Μαρία
697 715 2445
Γαλφιανάκης Ευάγγελος
694 484 7312
Αναστασάτος Τάσος
694 420 5123
1η συνάντηση 16/10/18
Τετάρτη 18:00 1η συνάντηση17/10/18
Παλαιό Ψυχικό – Α.Ο.Μ.Ψ. Τρίτη 16:00
ή
18:00
ή
20:00
Τουρλούκη Ελένη
694 461 8619
Συρακοπούλου Χριστίνα
693 410 7418
694 246 8841
Έναρξη 16/10/2018
Παρασκευή 10:30 Έναρξη 19/10/2018
Πειραιάς – ΟΑΜΠΕΙ Δευτέρα 20:00 Νίκα Νανά
694 880 6263
Έναρξη 15/10/2018
Πετρούπολη – ΣΑΜΠΑ Δευτέρα 19:00 Ρουκουνάκης Στέλιος
697 918 6874
Έναρξη 15/10/2018
Ενημέρωση κάθε Δευτέρα και Τετάρτη 20:00 -22:00 από τις 10/9/2018
Πόρτο Ράφτη – ΙΟΠΟΡ Τρίτη 19:30 Στεργιανέλλης Παναγιώτης
694 794 8530
Έναρξη 16/10/2018
Ενημέρωση Τρίτη 9/10/2018 στις 19:30
Χολαργός – ΟΠΑΧ Τρίτη 17:00 Σοφιός Μιχάλης
693 401 5110

Χαρακλιας Στέφανος
693 652 4064
Έναρξη 16/10/2018
Τρίτη 19:30
Ωρωπός (Υπό Ίδρυση)
«Σαπανίδειο» πολιτιστικό κέντρο, Πλατεία Ηρώων 
Τετάρτη 19:30 Κρινή Κατερίνα
694 794 8260
Έναρξη 17/10/18
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΠΡΙΤΖ
ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΡΑΣΗΣ
Ταμπανιάν Γιώργος
694 469 2693
Πανόπουλος Γιώργος
694 770 0464
Σωματεία Περιφέρειας
Περιοχή – Σωματείο Ημέρα Ώρα Υπεύθυνος Επικοινωνίας Πρώτη Συνάντηση
Άγιος Νικόλαος – ΛΑΤΩ Μιχελάκης Ευθύμης
697 445 3844
Προκοπίου Γιάννης
697 728 2629
Αγρίνιο – ΚΕΔΑ Δευτέρα 19:00 Κούρτης Δημήτρης
697 332 0528
Έναρξη 15/10/2018
Αίγινα – ΜΣΑΚ Δευτέρα 18:00 Μουσουλέας Βασίλης
697 203 7371
Γιαννούλη Ελένη
697 208 4297
Έναρξη 26/11/2018
Αίγιο – ΟΜΑ Κυριακή 18:00 Νανόπουλος Φώτης
697 686 1296
1η συνάντηση 30/9/2018
Αλεξανδρούπολη – ΠΕΣΤΑ Βαλσάμης Μανώλης                                   697 283 2759
Δούκας Δημοσθένης
6980440440
Άνδρος (Υπό ίδρυση)
Λέσχη Ανδρίων
Κυριακή 11:00 Κοκκίνης Δημήτρης
694 660 0272
Μεσθενέας Γιώργος
697 848 9280
Συνάντηση
14/10/2018
Βέροια (Υπό ίδρυση)
Εδέσσης 7, Πολιτιστικός Σύλλογος Tango & Motion
Τρίτη 17:30 Μιχαηλίδης Νίκος
697 742 1206
Έναρξη
20/11/2018
Βόλος – ΑΟΜΜ Μαστρογιάννης Κώστας
694 255 9047
Γιαννιτσά (Υπό ίδρυση) Μιχαηλίδης Νίκος
697 742 1206
Δράμα – Αστέρας Δευτέρα 19:00 Δημητρακόπουλος Δημήτρης
6944680480
Αβανίδης Χριστόδουλος
694 646 9578
Ενημερωτική Συνάντηση
29/9/2018 ώρα 19:00
Έναρξη 15/10/2018
Δράμα –  Γαλαξίας Ζήσης Γκουτιούδης
6979202182
Κασάπης Νικόλαος
6944464789
Σπυρόπουλος Αναστάσιος
6945935538
Ηράκλειο – ΟΜΗ Δευτέρα 20:15 Γεωργουλάκης Γεώργιος        694 695 7784 Έναρξη 08/10/2018
Θεσσαλονίκη – ΙΟΘ Δευτέρα 18:30 Κουκουβού Γεωργία
697 767 5301
Έναρξη 15/10/2018
Θεσσαλονίκη – ΛΑΜΘ Δευτέρα 18:00 Πολυχρονάκου Ιωάννα
694 534 8286
Έναρξη 15/10/2018
Θεσσαλονίκη – ΟΑΜΘ Τετάρτη 18:00 Οργαντζίδης Γιάννης
697 247 0204
Έναρξη 17/10/2018
Ενημέρωση Τετάρτη 10/10/2018 στις 18:00
Θεσσαλονίκη – Λέσχη Προσωπικού ΟΤΕ Πέμπτη 17:30 Μιχαηλίδης Νίκος
697 742 1206
Έναρξη 18/10/2018
Θήβα – ΣΦΙΓΞ Δευτέρα 17:30 Χρήστου Σπύρος
6977620605
Λουκάς Λουκάς
6932600100
Έναρξη 15/10/2018
Ιωάννινα – ΑΜΙ Τετάρτη 19:00 Λάζαρος Καραγιαννόπουλος
697 260 6122
Γεωργίου Κων/νος
694 585 4490
Έναρξη 17/10/2018
Καβάλα – ΚΑΒΑΛΑ Ηλιάδης Γιώργος 695 168 3643‬
Κουλούσης Κωστής 694 467 7654‬
Τσεκμέζογλου Δημήτρης
697 743 0053‬
Καλαμάτα – ΟΑΜΚ Σάββατο
Τμήμα Παίδων
16:00 Κατσίποδας Δημήτριος                  6974-898944
oamkbridge@gmail.com
Έναρξη 13/10/18
Σάββατο
Τμήμα Ενηλίκων
18:00
Κατερίνη (Υπό ίδρυση)
Μ. Αλεξάνδρου 71
Τετάρτη 18:00 Μιχαηλίδης Νίκος
697 742 1206
Έναρξη 17/10/18
Κέρκυρα – ΚΟΑΜ Δευτέρα 17:30 Κουτσάκος Κώστας
698 082 1599
Έναρξη 15/10/18
1η συνάντηση 8/10/18
Κιάτο – ΑΟΜΣ Τρίτη 18:00 Τσαγρής Τίμος
697 154 0741
Παπαϊωάννου Βασίλης
697 916 7325
Έναρξη 16/10/18
Πληροφορίες κάθε Δευτέρα και Πέμπτη
19:00-22:00
Κιλκίς (Υπό ίδρυση)
Πολυχώρος Ερωδιός
Σάββατο 18:30 Μιχαηλίδης Νίκος
697 742 1206
Έναρξη 13/102018
Κως – ΚΟΜΚ Χατζηχρήστος Δημήτρης
693 888 0045
Λαμία – Έσπερος Τετάρτη 18:00 Σακελλάρης Αλέξανδρος
6974038121
Πιπιλίγκας Γεώργιος
6932312640
Έναρξη 17/10/2018
Λάρισα – ΟΑΜΛ Ντερέκας Χρήστος
6974243866, 6937909595
Μυτιλήνη – ΣΛΑΜ Δευτέρα 18:00 Μαλακού Μαρία
225 104 2660, 699 667 5614, 697 405 4665
Έναρξη 15/10/2018
Ναύπλιο – ΟΑΜΑ
Άθλησις Τέννις Club (Δαλαμανάρα)
Κυριακή 17:00 Δράσσας Αναστάσιος
694 433 3566
Έναρξη 14/10/2018
Ξάνθη –  Ο.Α.Μ.Ξ Δευτέρα 17:00 Πασσάς Κύρος
694 580 8255
Γιαννοπούλου Ιωάννα
693 889 3626
Έναρξη 1/10/2018
Πάτρα – ΑΟΤΠ Δευτέρα 18:45 Παντελή Ντίνα
697 439 4048
Έναρξη 15/10/2018
Πάτρα – ΠΟΑΜ Κυριακή 19:00 Τσέβης Αθανάσιος
693 671 4211
Έναρξη 21/10/2018
Ρέθυμνο – ΡΟΜ Τρίτη 20:30 Μαμαλάκης Γεώργιος
6973939107
Έναρξη 16/10/2018
Ρόδος – ΟΑΜΡ Τρίτη 19:00 Τσελέπης Λάζαρος
6944513413
Έναρξη 30/10/2018

1η συνάντηση 23/10/18

Σάμος – ΣΑΜΟΣ
Πολυχώρο CorTo (Αγ. Ειρήνη), Βαθύ
Δευτέρα 20:00 Γιώργος Νικολάκης
694 435 2933
Μανώλης Σκάλκος
697 476 7585
Έναρξη 29/10/2018
Σέρρες – ΟΑΜΣ Δευτέρα 20:00 Χρύσα Καρπουζέλη
697 287 3660
 Έναρξη 15/10/2018
Παιδικό Τμήμα
Κυριακή
19:00 Έναρξη 14/10/2018
Τρίπολη – ΑΡΚΟΑΜ Πέμπτη 17:30 Τάκης Γιωνάς
697 676 6951
Έναρξη 7/11/2018
Χαλκίδα – ΑΟΜΧ Τετάρτη 18:30 Σταμάτης Κανάρης
6949473597
Έναρξη 17/10/2018
Χανιά – ΟΑΜΧΝ Δευτέρα 18:00 Μαραγκουδάκης Μένιος
694 264 5195
 Έναρξη 5/11/2018
Χίος – ΧΟΜ Τετάρτη 17:30 Σέγκος Γιώργος
694 572 3387
Αντωνίου Αλέκος
693 477 7792
 Έναρξη 10/10/2018